De agro-sector wordt geconfronteerd met grote uitdagingen. Ondernemers in de Stedendriehoek & IJsselvallei wachten niet af, maar nemen initiatief en kiezen voor een aanpak van onderaf. De Innovatie Coöperatie helpt hen hierbij door innovatieve ideeën te stimuleren, waardevolle verbindingen te leggen en toegang te bieden tot kennis, inspiratie en financiering. Daarom organiseert De Innovatie Coöperatie de negende editie van het Agro Innovatie Event, speciaal voor agrariërs en agrofood-mkb’ers uit de regio. Tijdens deze avond delen ondernemers hun ervaringen, de kansen die zij zien, hoe zij deze benutten en welke resultaten dit oplevert.
Ondernemers delen ervaringen
Rieks Smook van Grassa en melkveehouder Gijs van Schriek presenteren hun plannen om onbestendig graseiwit, en dus stikstof, met een nieuwe techniek veel beter te benutten. Jeffry van Zetten, bestuurder bij Jong Gelre Heerde Wapenveld, en Michel van Acht van Repeats Group uit Zutphen bespreken de samenwerking binnen een duurzame waardeketen waarin landbouwplastic een nieuwe bestemming krijgt. Lukas Lagerweij introduceert zijn innovatieve concept Pantry Farm, terwijl Olivier Schutzelaars van Boer’n Buffel Keizersrande zijn ervaringen met het nieuwe concept en hun samenwerking deelt. Tot slot geven Jordi van de Vondervoort van Reesink Agri en een vertegenwoordiger van Kuhn Geldrop een inkijkje in de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van landbouwmechanisatie.
Inspirerend innovatieplein
Na het plenaire gedeelte met de ondernemers staat het Innovatieplein op het programma: netwerken, ontmoeten en delen staat centraal. Zo’n twintig ondernemers uit onze eigen regio delen hun nieuwe ideeën, toekomstplannen en vragen. Van een mobiele mestverwerkingsinstallatie tot een dekkend RTK-GPS-netwerk in de regio en tot het composteren van slootmaaisel.
Nieuwsgierig?
Meld je dan aan voor het event op woensdagavond 26 maart, locatie Reesink, Woudhuizermark 79, 7325 AC Apeldoorn. Inloop vanaf 19.30 uur.Voorafgaand aan het Agro Innovatie Event is er een rondleiding bij Reesink. Kijk voor aanmelden en het complete programma op www.deinnovatiecooperatie.nl/event